Tema Akademi Eğitim Kurumları Logo
Ücretsiz Destek Telefon (0212) 824 28 18
SRC Eğitimleri

SRC Eğitimleri

SRC Belgesi Nedir? SRC Belgesi ne demektir? 

SRC belgesi, karayolunda yük ve yolcu taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. SRC belgesi, sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelmektedir.
SRC belgesi,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme'nca verilir.

SRC1 Belgesi Nedir?
SRC1 belgesi, uluslararası yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken SRC belgesi türü olup, SRC1 belgesi eğitimleri toplam 32 saat sürmektedir. SRC1 belgesi alan sürücüler SRC2 belgesini de almış sayılır. Çünkü SRC1 belgesi uluslararası geçerliliğe sahip olan bir belgedir.

SRC2 Belgesi Nedir?
SRC2 belgesi, yurtiçinde yani Türkiye'de yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken SRC belgesi türü olup, SRC2 belgesi eğitimleri toplam 28 saat sürmektedir.

SRC3 Belgesi Nedir?
SRC3 belgesi, uluslararası yük, eşya ya da kargo taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken SRC belgesi türü olup, SRC3 belgesi eğitimleri toplam 32 saat sürmektedir. SRC3 belgesi alan sürücüler SRC4 belgesini de almış sayılır. Çünkü bu belge de SRC1 belgesi gibi uluslararası geçerliliğe sahip bir belgedir.

SRC4 Belgesi Nedir?
SRC4 belgesi, yurtiçi yük, eşya ve kargo taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken SRC belgesi türüdür. SRC4 belgesi eğitimleri toplam 28 saat sürmektedir.

SRC5 Belgesi Nedir?
SRC5 belgesi, tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken SRC belgesi türüdür. SRC5 belgesi eğitimleri, 19 saat temel eğitim ve 13 saat tanker eğitiminden oluşmaktadır. Tanker kullanmayacak sürücülerin sadece 19 saatlik temel eğitimi almaları yeterlidir. SRC5 belgesi alan sürücüler uluslararası tehlikeli madde taşımacılığı yapabilirler. SRC belgesi, ADR belgesi olarak da bilinmektedir.

 

Src Belgesi ve Src KURSU ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını Sıkça Sorulan Sorular Bölümünden Ulaşabilirsiniz.