Tema Akademi Eğitim Kurumları Logo
Ücretsiz Destek Telefon (0212) 824 28 18

İş Güvenliği Sınava Hazırlık Kampı

İş güvenliği sınava hazırlık kampı kapsamında Tema Akademi olarak kursiyerlerimiz başarılı sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı almak isteyen kursiyerlerimizin bilgilerini sınav öncesi bu kamplar sayesinde pekiştirmeye çalışıyoruz. Peki, İş güvenliği sınava hazırlık kampı nedir? İSG sınavına çalışma programı nelerden oluşmaktadır?

İş Güvenliği Sınava Hazırlık Kampı Nedir?

İş güvenliği sınava hazırlık kampı Tema Akademi bünyesinde eğitim almış kursiyerlerimize sınav öncesi hatırlatma eğitimi denebilir. İs sağlığı ve güvenliği sertifikası almak isteyen her kursiyerimiz eğitimlerini tamamlamalarının ardından sınav öncesi tekrar dersleri ile eğitmenlerimiz eşliğinde önemli konuların altı bir kez daha çizilir. Bir hafta süren bu kamp genellikle bol bol soru çözemeye yöneliktir.

Tema Akademi olarak bünyemizde eğitim alan tüm kursiyerlerimizin başarılı olması için tüm olanaklarımızı sunmaktayız. Tamamen ücretsiz sunduğumuz sınav hazırlık kampı, öğrencilerimizin talep ettiği eğitmenlerden de tekrar dersi almasına imkân tanımaktadır. Sizlerde eğitim merkezimiz ile görüşerek bir hafta sürecek olan hazırlık kampı avantajlarından faydalanabilirsiniz. Peki, iş sağlığı ve güvenliği hazırlık kampı işleyişi nasıldır?

İş Güvenliği Sınava Hazırlık Kampı Nelerden Oluşmaktadır?

İş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlerden eğitim alırlar. Böylece Tema Akademi İSG kurslarına katılarak 220 saatlik eğitim sonucunda sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Tüm bu eğitim süreci alanında uzman eğitmen kadromuz ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim süreci boyunca müfredat konularının dışına çıkılmamaktadır.

Eğitim süresi boyunca müfredat konularına yer verildiğinden soru çözümüne yeterli vakit kalmamaktadır. Bu sebeple kursiyerlerimizin ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen İSG sınavında başarılı olabilmeleri için eğitim kampları düzenlemekteyiz. İş güvenliği sınava hazırlık kampı ile kursiyerlerimiz uzman eğitmenler ile bol bol soru çözme imkânı bulmaktadırlar.

Sınava hazırlık kampları ile hem önemli konuların altından bir kez daha geçilmekte hem de bu konular ile ilgili soru pratiği yapılmaktadır. Böylece kursiyerlerimiz sınavda daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. İş güvenliği ve uzmanlığı ile ilgili sınava hazırlık kampı programları hakkında daha detaylı bilgi için Tema Akademi ile iletişime geçebilirsiniz. Peki, iş güvenliği sınava hazırlık kampı başka hangi avantajları sunmaktadır?

  •         Kursiyerlerin Is sağlığı ve güvenliği sınav soruları ile ilgili bilgi sahibi olması sağlanır,
  •         İSG deneme sınavı soru çözümleri sayesinde eksik kaldıkları konular belirlenir.
  •         A sınıfı, B sınıfı İSG deneme sınavı ve C sınıfı iş güvenliği sertifikalarına yönelik soru çözümleri yapılır.
  •         Sınava yönelik konu tekrarı ve çıkmış soru çözümleri

İs Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İs Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde daha önce iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığına dair sertifika almamış olan kişiler bu belgeyi alabilir. Fakat daha önce İSG sertifikası almamış olan kişiler, ilk aşamada sadece C sınıfı iş güvenliği uzmanı belgesini alabilir.

Diğer A sınıfı ve B sınıfı uzmanlık belgelerini alabilmek için eğitimlere katılmak gerekecektir. Ardından kursiyerler iş güvenliği sınava hazırlık kampı süreçlerimize de dâhil olabilirler. Bunun yanında Çalışma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kanunlar çerçevesinde tezli veya tezsiz yüksek lisan yapmış olan kişiler B sınıfı sertifika için sınav giriş hakkı kazanırlar.

Tema Akademi olarak iş güvenliği sınava hazırlık kampı kapsamında önemli konuları tekrar kursiyerlerimize hatırlatarak daha başarılı sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktayız.

İş Güvenliği Sınava Hazırlık Kampı ve İs Güvenliği Uzmanı Eğitim Süresi Ne Kadar?

Tema akademi olarak daha önce de belirttiğimiz gibi İSG eğitim süreleri 220 saatten oluşmaktadır. Bu doğrultuda eğitim günleri ve saatleri kursiyerlerimizin çalışma hayatlarına göre ayarlanarak online eğitim şekilde verilmektedir.

Böylece zamandan tasarruf eden kursiyerler hafta sonu, hafta içi veya kesintisiz 15 gün boyunca eğitim alabilirler. Eğitim sonrası vermiş olduğumuz bir haftalık ücretsiz iş güvenliği sınava hazırlık kampı hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Güvenliği Sınava Hazırlık Kampı Programına Katılım Zorunlu mudur?

İş güvenliği sınava hazırlık kampı sürecine katılım zorunlu değildir. Tema akademi olarak bu hazırlık kampı kursiyerlerimize özel hazırlamış olduğumuz bir tekrar dersleridir. 220 saatlik zorunlu eğitimde yeteri düzeyde verim alamadığını düşünen kursiyerlerimiz olabilir. Bu nedenle iş güvenliği sınava hazırlık kampı sayesinde eksik kaldıkları konuları tamamlayarak bol bol soru çözme imkanı bulmaktadırlar.

Ayrıca seçkin eğitmenlerimiz tarafından verilen iş güvenliği sınava hazırlık kampı sınava yönelik soru çözümleri yapmaktadır. Böylece kursiyerlerimiz sınavda daha başarılı sonuçlar elde etmektedir.

2023 İSG Sınavı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2023-İSG sınav başvurusu tarihleri Mayıs ve Aralık aylarında planlanmıştır. ÖSYM tarafından hazırlanan İSG sınavı yılda 2 kez olmaktadır. Başvuruları bizzat ÖSYM’nin kendi web sitesi üzerinden, ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

2023 İSG/1 Sınavı Ne Zaman?

2023 yılı İSG sınavı 06 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Sınava başvuru tarihleri ise 17-23 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiş olup, 01 Haziran 2023 tarihinde sonuçlar adaylara açıklanmıştır.

İSG Sınavı 2023 2. Dönem Ne Zaman?

2023 2. Dönem İSG sınavı 10 Aralık 2023 sınav tarihi olarak belirlenmiştir. Sıva için başvuru tarihleri 26 Ekim 2023 tarihi ile 02 Kasım 2023 tarihleri arasındadır. En geç başvuru tarihi ise 09 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir.

 

Başvuru Tarihi

Sınav Tarihi

2023 / 1. Dönem İSG Sınavı

27-30 Mart 2023

6 Mayıs 2023

2023 / 2. Dnem İSG sınavı

 26 Ekim – 02 Kasım 2023

 10 Aralık 2023