Tema Akademi Eğitim Kurumları Logo
Ücretsiz Destek Telefon (0212) 824 28 18

Sınıflara Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Dersleri | Güncel Müfredat
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Eğitimi

Sınıflara Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Dersleri | Güncel Müfredat

İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri, İş Sağlığı Uzmanı olmak isteyen kişilerin kurumlarda öğrenmesi gereken içeriklerdendir. Bir alanda gelişmek ve yetişmek için alınacak bilgiler, o alanın ders içeriklerini oluşturmaktadır. Günümüzde hem ihtiyaç hem de zorunluluk haline gelen iş sağlığı alanı da ders içerikleri yönünden oldukça gelişmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri içerik yönünden incelenmeden önce İSG nedir, detaylıca bilinmelidir. İSG, çalışılan ortamın çalışan kişiler için güvenli ve sağlıklı hale getirilmesini amaçlamaktadır. Önemi gün geçtikçe artan bu uzmanlık alanında, iş alanlarında karşılaşılabilecek sağlık problemleri ve meslek risklerini ortadan kaldırmak hedeflenmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ne İş Yapar?

İş güvenliği uzmanının görev, yetki ve sorumlulukları birçok alana hitap etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikası verme yetkisine uygun olan Tema Akademi’de bu alanda uzman kişiler yetiştirmekteyiz. Mesleki süreçte Tema Akademi olarak birlikte yürüdüğümüz İSG uzmanlarıysa sahip oldukları görevlerin farkındadır. İş güvenliği uzmanı ne iş yapar kısaca bakılacak olunduğunda:

  •         İşçi sağlığına ve güvenliğine tehdit oluşturacak faaliyetleri askıya alır.
  •         Kazanın nedenlerini tespit eder veya gelecekte bu türdeki olayların nasıl önlenebileceğine dair araştırma yapar.
  •         İşvereni ve üretimin doğru ve verimli şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.
  •         İş alanında riskleri azaltmak adına gereken tüm araç gereçlerin teminini sağlamaktadır.
  •         İş ortamındaki tüm makine, donanım ve teçhizatın çalışma sağlığından, stabilizesinden, makinede kullanılan malzeme ve ham madde etkilerinden sorumludur.

İş sağlığı uzmanı görevlerinin neler olduğu, bu mesleğin getirdiği sorumlulukları öğrenmek istiyorsanız Tema Akademi’de danışmanlarımızla sizleri beklemekteyiz.

A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Dersleri Nelerdir?

İş güvenliği uzmanlığı A B C sınıfı nedir diye bakıldığında her sınıfın belirli şartlarda ve statüde olduğu görülmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri de bu kapsamda içerik noktasında değişik konulara değinmektedir. Tema Akademi olarak öğrencilerimize İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri açısından zengin bilgiler kazandırmak asıl hedefimizdir. Tema Akademi A sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri içeriklerimizden bazıları şunlardır:

Risk Yönetimi ve Değerlendirilmesi

Kimyasal Risk Etmenleri

Elektrikle Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği

Havalandırma ve İklimlendirme Prensipleri

Kişisel Koruyucu Donanımlar

İş Kazaları

 

Yüksek tehlikeli olarak belirlenen iş alanlarında İSG uzmanı olarak çalışmak istiyorsanız A sınıfı İSG sertifikanızın olması gerekmektedir. Tema Akademi B sınıfı İSG kursu programımızı tamamlamış olmanız ve bu alanda 4 yıl aktif şekilde rol aldıysanız, 81 ilden online başvuru ile A sınıfı eğitimimize başvurabilirsiniz. Öğretilmesi zorunlu olan İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri eğitim içeriğimizin tamamına ulaşmak istiyorsanız Tema Akademi internet sitemizi ziyaret etmelisiniz.

B Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminde Okutulan Dersler Hangileri?

B sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri de diğer sınıflarla aynı doğrultudadır. Tehlikeli alanlarda geçerli olan B sınıfı eğitimimiz için, C sınıfı İSG eğitimimizi tamamlamış olmalısınız. Aynı şekilde B sınıfı kursumuza kayıt olmak için bu alanda en az 3 yıl çalışmış olmanız gerekmektedir. Tema Akademi olarak B sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri içeriklerimizden birkaçı şunlardır:

  • Ergonomi
  • Acil Durum Planları
  • Motorlu Araçlarda İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Sağlık Gözetimi ve Meslek Hastalıkları
  •         Vardiyalı Çalışma ve Gece Çalışması

B sınıfı eğitimimizde öğretilen ders içeriklerinin tümünü öğrenmek istiyorsanız, Tema Akademi uzmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Öğrenci odaklı çalışma prensibimizle sizlere bu yolda en doğru bilgileri sunmaktayız. İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri, Tema Akademi’de sizler için zenginleştirilmiştir.

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Ders Konuları Nasıldır?

Az tehlikeli iş ortamlarında çalışmak için sahip olmanız gereken sertifika C sınıfı sertifikadır. Tema Akademi olarak tamamı online tasarlanan C sınıfı İSG kursumuzla istediğiniz yerden eğitim alabilirsiniz. Tema Akademi C sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri içeriklerimizden yalnızca birkaçı:

İSG Hizmetleri

İş Hijyeni

Kaldırma Araçlarında İş Sağlığı ve Güvenliği

Basınçlı Kaplarla Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Ekipmanlarının Tasarım, İmalat ve Kullanımında İSG

İş Sağlığı ve Güvenliği sertifika sınıflarda İSG dersleri aynı içeriklere sahiptir. Tema Akademi olarak sizlere İSG sınavı ne zaman, İSG sertifikası nasıl alınır, İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri nelerdir konularından derin hizmetler sunmaktayız. İş sağlığı uzmanı olma yolunuzda sizleri desteklemek, Tema Akademi olarak öncü hedeflerimizden biridir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Dersleri Neleri Kapsar?

İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri biyoloji, kimya, hukuk, iş sağlığına yönelik teknik ve temel dersleri içermektedir. İletişim, sosyoloji hatta ekonomiyi bile içeren geniş bir içeriğe sahiptir. Tema Akademi olarak bu konuda sizlere en iyi ve en doğru bilgileri sunmaktayız.

İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri, temel konuları içeren ancak uzmanlık gerektiren alanları kapsamaktadır. Tema Akademi olarak uzman kadromuzla İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimini doruk noktalara ulaştırmaktayız. En detaylı İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri ve içeriklerine ulaşmak istiyorsanız internet sitemizdeki başvuru formunu doldurmanız veya iletişim numaramızı tuşlamanız yeterlidir.

Tema Akademi Olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Derslerini Nasıl Uyguluyoruz?

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı olmak isteyen adaylarımız için hazırladığımız İSG derslerinde odak noktamız kursiyerlerimiz ve onların yaşam şekilleridir. Sabah- akşam ve hafta sonu öğrenci gruplarımızla her durumdaki öğrenciyi göz önüne almaktayız.

180 saatlik uzaktan eğitim, 81 saati pasif ve 99 saati canlı video konferansı şeklinde olmaktadır. Aynı şekilde 40 saat pratik eğitim ile toplam 220 saatlik programdır. İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimimiz 35 gün sürmektedir. Eğitimin ilk 15 günü uzaktan eğitim sistemindeki derslerimizi tamamlamanız gerekmektedir. Son 15 günde ise her gün 6 saatlik canlı video konferansı yapmaktayız. Kaliteli eğitimi ön plana alan Tema Akademi olarak, uzmanlığa yürüdüğünüz alanda her daim sizlerleyiz!

 

Kategoriler


Bu Kategorideki ilgili yazılar